.

Yardım/SSS

Herhangi bir sorunuz mu var? Sıkça Sorulan Soruları okuyunuz.


Profil

S: Profilimde değişiklik nasıl yaparım?
C: Profilinizdeki değişiklikleri ana sayfanızdaki "Profilimi Düzenle" linkine tıklayarak Profil düzenleme bölümünden yapabilirsiniz.

S: Şifremi unuttuysam ne yapabilirim?
C:

Eğer şifrenizi unuttuysanız, Yonja üye giriş sayfasındaki "Şifremi Unuttum" linkine tıklayınız. Şifremi unuttum sayfasında, E-posta adresine Yonja'ya kayıt olurken kullandığınızı yazınız ve "Devam" a basınız. Şifreniz E-posta hesabınıza gönderilecektir.

S: Profil ismimi nasıl değiştiririm?
C: Profilinizde görünen ismi değiştirmek için:

1)  E-posta adresiniz ve şifreniz ile www.yonja.com 'a giriş yapınız
2)  Ana sayfanızdaki "Profilimi Düzenle" linkine tiklayınız
3)  Adınızı değiştiriniz ve sayfanın en altındaki "Kaydet" e bastığınızdan emin      olunuz.

S:

Şifremi nasıl değiştiririm?

C:

Ana sayfanızdaki "Profilimi Düzenle" linkine tıklayınız. Sonra "Şifre Değiştir" e basınız. Eski ve yeni şifrelerinizi girip "Kaydet" e tıklayınız. Lütfen yeni şifre oluştururken "ç, ı, ğ, ö, ş, ü" gibi Türkçe karakterler kullanmayınız.

S: E-posta Adresimi nasıl değiştiririm?
C: Yonja hesabınızın E-posta adresini değiştirmek için ana sayfanızdaki "Profilimi Düzenle" linkine tıklayınız. E-posta bölümünde, o anda bulunan adresi silip yeni adresinizi yazınız ve "Kaydet" e basınız.

S: Yonja hesabımla ilgili mesajların bana E-posta ile gönderilmesini istemiyorum. Hesabımdaki aktivitelerle ilgili Yonja'nın bana mesaj göndermesini nasıl durdurabilirim?
C: Ana sayfanızdaki "Profilimi Düzenle" linkine tıklayınız. Sayfanın en altındaki "Yonja hesabımla ilgili mesajların bana E-posta ile gönderilmesini istemiyorum. (örneğin: yeni mesajlar, ekleme talepleri, yorumlar, vb.)" seçeneğinin bitişiğindeki kutuyu işaretleyiniz ve "Kaydet" e basınız.

S: E-posta adresimi nasıl teyid ederim?
C: Giriş yaptıktan sonra, sizden E-posta adresinizi teyid etmeniz talep edilecektir. Bunu yapmak için, "E-posta adresinizi teyid için lütfen tıklayın." yazısına tıklayınız. Sonra E-posta adresinize gönderilen teyid kodunu giriniz. Eğer teyid kodunuzu almadıysanız, kendinize yeni teyit kodu göndertmek için "Eğer teyid kodunuzu bilmiyorsanız lütfen buraya tıklayarak kendinize tekrar göndertiniz." linkine tıklayınız. Lütfen dikkat: Bazen Yonja tarafından gönderilen mesajlar Yahoo ve Hotmail benzeri uygulamaların "Bulk Mail" veya "Junk Mail" dosyalarında takılıyor. Eğer akabindeki birkaç dakika içinde Yonja'dan bir mesaj almazsanız "Bulk Mail" dosyanıza da bakmanızı tavsiye ederiz.

S: Yonja'ya her giriş yaptığımda hesabımı teyit etmem gerektiği mesajını alıyorum. Yeni bir teyit kodu talep ediyorum. Ancak teyit kodu bana ulaşmıyor.
C: Öncelikle, girdiğiniz E-posta adresinin gerçerliliğini kontrol ediniz. Eğer geçerli olmayan bir adres girdiyseniz, ya da yanlışlıkla yazım hatası yaptıysanız, teyit kodunuzu alamayacaksınız. Sistemimiz karşılığı olmayan E-posta adreslerini keşfedecek ve hesabınızı teyit etmenizi talep etmeye devam edecektir. Geçerli ya da doğru bir E-posta adresi girerek teyit kodunuzu alabilecek ve bu işlemi sonlandırabileceksiniz. Eger web tabanlı bir E-posta adresi kullanıyorsanız, özellikle Hotmail, lütfen teyit mesajının doğrudan bulk ya da junk mail dosyalarınıza gönderilip gönderilmediğini kontrol ediniz.

Lütfen unutmayınız, zaman zaman yoğun kullanım esnasında teyit kodunuzun ulaşması birkaç saat sürebilir.

S: Yonja hesabima giremiyorum. Ne yapabilirim?
C:

Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız, Yonja üye giriş sayfasındaki"Şifremi Unuttum" linkine tıklayınız. Bu sayede, şifreniz Yonja'da kayıtlı olan E-posta hesabınıza gönderilecektir. Eğer şifre hatırlatma mesajınızı E-posta kutunuzda görmüyorsanız ve hotmail ya da başka bir web tabanlı e-posta servis sağlayıcısı kullanıyorsanız lütfen teyit mesajının doğrudan bulk ya da junk mail dosyalarınıza gönderilip gönderilmediğini kontrol ediniz. güvenlik nedenleriyle Müşteri Destek Ekibi şifrenizi size gönderemez. (Müşteri destek ekibinin şifrelere erişim hakkı bulunmamaktadır.) Bu durumda şifrenizi geri kazanmak için üye giriş sayfasindaki "Şifremi Unuttum" linkini kullanmak isteyeceksiniz.

Eğer şifrenizi unuttuysanız VE Yonja'ya kayıtlı olan E-posta adresinize artık erişemiyorsanız, muhtemelen yeni bir hesap oluşturmak durumunda kalacaksınız. Müşterı destek ekibi herhangi bir kişinin Yonja'daki E-posta adresini değistirmeye yetkili değildir. E-posta adresiniz değistiğinde Yonja'daki adresinizi de güncellemeniz ya da Yonja'ya kayıt olurken geçerli bir E-posta adresi kullanmanız bu nedenle önemlidir. Eğer şifrenizi hatırlıyorsanız, herzaman eski adresinizle ve şifrenizle giriş yapabilir ve E-posta adresinizi güncel olarak kullandığınız adresinize değiştirebilirsiniz.

Eğer E-posta adresinizi teyit etmeniz gerektiği mesajını görmeye devam ediyorsanız, bu demektir ki henüz E-posta adresinizi teyit etmemişsiniz ya da Yonja kullandığınız adresin geçersiz olduğunu tespit etti. Profilimi Düzenle bölümünü kullanarak geçerli bir E-posta adres girişi yapabilirsiniz. Eğer E-posta adresiniz geçerli bir adres ise fakat teyit kodunuzu alamadıysanız lütfen bulk mail ya da junk mail dosyalarınızı kontrol ediniz, özellikle Hotmail kullanıcısı iseniz.

S: Hesabımı nasıl iptal ederim?
C: Ana sayfanızdaki "Profilimi Düzenle" linkine tıklayınız. "Sonra Hesap kapatmak için" linkine basınız.

S: Yonja sayfalarıma nasıl ve nerede biçim ekleyebilirim?
C: Bloglarınıza, yorumlarınıza, mesajlarınıza, ilan ve haber kategorilerine ve profil sayfanızdaki "Kendinizden bahsedin" ve "Aradıklarınızı anlatın" bölümlerine, aşağıdaki şekilde, biçim ekleyebilirsiniz:

Koyu metin yazmak için: [b]Koyu Metin[/b] kodlarını kullanabilirsiniz. Profilinizde koyu metin kullanmak istediğiniz alana [b]Koyu Metin[/b] yazınız. Daha sonra “Koyu Metin” yazan bölümü silerek yerine koyu olarak yazmak istediğiniz yazıyı yazınız. [b] ve [/b] kodları arasında kalan metin koyu görünecektir.

İtalik metin yazmak için: [i]İtalik Metin[/i] kodlarını kullanabilirsiniz. Profilinizde italik metin kullanmak istediğiniz alana [i]İtalik Metin[/i] yazınız. Daha sonra “İtalik Metin” yazan bölümü silerek yerine italik olarak yazmak istediğiniz yazıyı yazınız. [i] ve [/i] kodları arasında kalan metin italik görünecektir.

Altı çizgili metin yazmak için: [u]Altı çizgili metin[/u] kodlarını kullanabilirsiniz. Profilinizde altı çizgili metin kullanmak istediğiniz alana [u]Altı çizgili metin[/u] yazınız. Daha sonra “Altı çizgili metin” yazan bölümü silerek yerine altı çizgili olarak yazmak istediğiniz yazıyı yazınız. [u] ve [/u] kodları arasında kalan metin altı çizgili görünecektir. Karışık metin yazmak için: [b][i][u]Koyu italik altı çizgili metin[/u][/i][/b] kodlarını kullanabilirsiniz. Profilinizde karışık metin kullanmak istediğiniz alana [b][i][u]Koyu italik altı çizgili metin[/u][/i][/b] yazınız. Daha sonra “Koyu italik altı çizgili metin” yazan bölümü silerek yerine karışık metin olarak yazmak istediğiniz yazıyı yazınız. [b][i][u] ve [/u][/i][/b] kodları arasında kalan metin karışık metin olarak görünecektir.
Linkli metin yazmak için: [a href="url"]Linkli metin[/a] kodlarını kullanabilirsiniz. Profilinizde linkli metin kullanmak istediğiniz alana [a href="url"]Linkli metin[/a] yazınız. Daha sonra "url" yazan bölümü silerek, link vereceğiniz sitenin http adresini yapıştırınız. “Linkli metin” yazan bölümü silerek yerine link vereceğiniz sitenin adını yazabilirsiniz. [a href="url"]Linkli metin[/a] kodları arasında kalan metin linkli metin olarak görünecektir.

Resim eklemek için: [img src="url"] kodlarını kullanabilirsiniz. İnternetteki herhangi bir resmin üzerine gelerek sağ tuşa basınız. Açılan menüden özellikleri seçiniz. Seçtiğiniz resmin internet ortamındaki adresi bu menüde belirtilmiştir. Adresini kopyalayınız. Fotoğrafı Yonja'da eklemek istediğiniz alana [img src="url"] yazınız. Daha sonra url kelimesini silip, önceden kopyalamış olduğunuz http adresini yapıştırınız. Değişiklikleri kaydettiğiniz zaman, sözkonusu resim profilinizde, bloglarınızda, vb. alanlarda görünecektir. (Lütfen Dikkat: Resim ekleme özelliği Haber ve Blog yorumlarında kullanılamaz)

   :)
   :(
   :O
   :P

Uyarı: Lütfen Yonja’ya kullanım hakkı size ait olmayan resim, fotoğraf, grafik, animasyon gibi içerikler eklemeyiniz. Lütfen geçiş bağına (hotlink) izin vermeyen web sitelerinden dosya eklemeyiniz.

S: Yonja Yaprak Hesabı nedir?
C:

Yonja Yaprak Hesabı, Yonja'ya eklenen, Yonja Yaprak özelliklerinden faydalanma imkanı veren ve siz bu özellikleri kullandıkça ücretlendirilmenizi sağlayan bir hesaptır.Yonja Yapraklarınız ile profilinizi resimlerle ve renklerle kişiselleştirebilir ve daha fazla mesaj gönderebilirsiniz. Yakında daha fazla Yonja yaprak özelliği mevcut olacaktır.

Yaprak satın almak için, ana sayfanızda sağ tarafta "Profilim"in altında, "Hesap durumu"na tıklayınız. Açılan sayfada altta "Yaprak satın almak için buraya tıklayınız."a tiklayiniz. Ve yaprak paketinizi seçerek ödeme işleminizi tamamlayınız. Yonja Yaprak Hesabınızdaki işlemleri ana sayfanızda "Profilim"in altında, "Hesap durumu"nda izleyebilirsiniz.

S: Kişiselleştirilmiş profil nedir? Profilimi nasıl kişiselleştirebilirim?
C:

Kişiselleştirilmiş profil size, diğer üyeler profilinizi incelerken, profilinizin görünüşünü değiştirme olanağı sağlar. Profil sayfanızdaki renkleri, stilinizi yansıtan renklere değiştirebilir hatta profil sayfanıza bir arka plan resimi bile ekleyebilirsiniz.

Profilinizi kişiselleştirebilmek için öncelikle Yonja Yaprak Hesabınızın bulunması gerekmektedir. Kişiselleştirilmiş profil sahibi olmanın belli bir ücreti bulunmaktadır. Her ay, 100 Yaprak, Yonja Yaprak hesabınızdan düşülecektir. Yaprak satın almak için, ana sayfanızda sağ tarafta "Profilim"in altında, "Hesap Durumu"na tıklayınız. Açılan sayfada altta "Yaprak satın almak için buraya tıklayınız." a tiklayiniz. Ve yaprak paketinizi seçerek ödeme işleminizi tamamlayınız. Yonja Yaprak Hesabınızdaki işlemleri ana sayfanızda "Profilim"in altında, "Hesap durumu"nda izleyebilirsiniz.

Ödemenizi yaptıktan sonra ana sayfanıza geri dönünüz ve sağ tarafta "Profilim"in altında, "Kişiselleştirin"e tıklayınız. Açılan sayfada Dıştaki sınır rengi, İçteki sınır rengi, İçerik rengi, İçteki içerik rengi seçenekleri ile profilinizdeki renkleri düzenleyebilirsiniz. Renk kodlarını, aynı sayfada "Öneriler" bölümünün altındaki Tablo1 ve Tablo2 'den seçebilirsiniz.

Profil sayfanızın arka planına herhangi bir imaj eklemek istiyorsanız, "Arka plan resim adresi (URL)" kutucuğuna resminizin adresini ekleyebilirsiniz. Renkleri, arka planın görünür olacağı "transparent" moduna ayarladığınızdan emin olunuz. Ekleyeceğiniz resimin "http://" kısmını da ilave ederek tam URL adresini eklemeniz gerekmektedir. Örnek adres (URL): http://icons.yonja.com/images/logo.gif

Eğer arka plana bir imaj yüklemek isterseniz, sayfanızın içerik rengini değiştirip aynı zamanda yarı transparan ayarı koyabilirsiniz.

Diğer üyeler sizin profil sayfanızı ziyaret ettiği zaman onlara kendi müziğinizi dinletebilirsiniz. Hakları saklı olmayan müzik için su sayfayı "http://www.partnersinrhyme.com/midi/" veya benzeri sayfaları tavsiye ederiz.

Değişiklikleri kaydettikten sonra ana sayfanızda "Profilim"in altında, "Profilimi göster"e tıklayınız. Açılan sayfada profilinizin diğer Yonja üyelerine görüntülenen halini görebilirsiniz.

Fotoğraflar

S: Bir fotoğrafı nasıl yüklerim?
C: Ana sayfanızda, resim kutunuzun altında "Foto Düzenle" linkine tıklayınız. Bilgisayarınızda bir fotoğraf aramak için "Choose File" linkine tıklayınız. Bilgisayarınızdaki fotoğrafa çift tıklarsanız fotoğrafın adresi otomatikman yükleme kutusunda belirecektir. Sonra "Resmi Yükle" ye basınız. Sadece JPG, GıF, ve PNG formatlarındaki ve maksimum 1000K büyüklüğündeki fotoğrafları yükleyebilirsiniz. Standart üyelikte, her profil için 5 fotoğraf yükleyebilirsiniz. Eğer "Gold Üye" iseniz, 20 fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Fotoğrafınız, sayfa yeniden yüklendiğinde profil sayfanızda belirecekitr.

S: Profilime ne tür fotoğraflar/resimler ekleyebilirim?
C:

Aşağıdaki prensiplerle uyuşmayan tüm fotoğraflar/resimler tenkite ve ihraca tabidir.

1) Yonja'da fotoğrafınızın bulunma amacı, kendinizi, kendi Yonja network'ünüze ve
    başkalarına tanıtmaktır.
2) Lütfen sizi temsil eden bir fotoğrafınızı yükleyiniz ve lütfen kendinizden
    başkasına ait olan fotoğrafları yüklemeyiniz.
3) Telif hakkı saklı olan materyalleri, çıplaklığı, çocukları, çizgi karakterleri, sanat
    eseri ve hayvanları içeren fotoğraflara izin vermeyeceğiz.
4) Telefon numaraları, isimler, E-posta adresleri, web siteleri, veya diğer kontak
    bilgileri içeren fotoğraflara izin vermeyeceğiz.
5) Lütfen toplum kurallarına uymayan fotoğraflar yüklemeyiniz.
6) Yonja, yukarıdaki prensiplerle uyuşmayan fotoğrafları silme hakkını elinde
    bulundurmaktadır.
7) Lütfen yukarıdaki prensiplere uymadıklarına inandığınız tüm fotoğrafları profilin
    sahibi kişinin sayfasından "şikayet edin" linkine basarak bize bildirmekten
    çekinmeyiniz.

S: "Resmi Yükle" ye bastım ve hiçbirşey olmadı, yanlış olan nedir?
C:

- Daha küçük bir fotoğraf yüklemeyi deneyiniz. Biz sadece 1000KB' a kadar olan
   fotoğraflara izin vermekteyiz.
- Yüklenecek fotoğrafın yerini doğru seçtiğinizden emin olunuz.
- Farklı bir web tarayıcısı kullanmayı deneyiniz. Bazen resimlerin yüklenmesi farklı
   tarayıcılarda daha iyi çalışabilir.
- Lütfen tekrar deneyiniz. Eğer probleminiz varsa bize E-posta gönderiniz. Biz size
   yardım etmeye çalışırız.

S: Sayfamda kaç adet fotoğraf bulundurabilirim?
C: "Standart Üyeler" profillerinde 5 adet fotoğraf bulundurabilirler. "Gold Üyeler" ise profillerinde 20 adet fotoğraf bulundurabilirler.

S: Bir fotoğrafı nasıl ana sayfamda görünecek sekilde ayarlarım?
C: Ana sayfanızda, resim kutunuzun altında "Foto Düzenle" linkine tıklayınız. Ana sayfanızda görünmesini istediğiniz fotoğrafı bulunuz ve "Profil fotoğrafı yap" linkine tıklayınız.

S: Fotoğraflarımdan birini nasıl silebilirim?
C:

Ana sayfanızda, resim kutunuzun altında "Foto Düzenle" linkine tıklayınız. Silmek istediğiniz resmi bulunuz ve bu resmi hesabınızdan silmek için "Sil" linkine tıklayınız.

Arkadaşlar

S: Nasıl arkadaş eklerim ve arkadaş network'ümü büyütürüm?
C:

Arkadaş eklemek için bir çok yol bulunmaktadır. Bazı temel yöntemler şunlardır:

Öncelıkle, tanıdığınız kişileri Yonja'ya "Davet Et" ile davet edebilirsiniz. Eğer davetinizi kabul ederlerse, arkadaş network'ünüze ekleneceklerdir.

Aynı zamanda "Kişi Arama" yı kullanarak varolan Yonja üyelerini ad soyad veya E-posta bilgileri ile arayabilirsiniz. Eğer aradığınız kişiyi bulursanız, fotoğrafına tıklayarak bu kişinin profil sayfasına ulaşabilir. "Arkadaş listeme ekle" linkine basabilirsiniz. Açılan sayfada size teyit amaçlı yeniden soyad veya E-posta bilgisi sorulacaktır. Bu bilgileri girdikten sonra devam etmek için "Devam" a basınız. Eğer arkadaşlık teklifinizi kabul ederlerse listenize ekleneceklerdir.

Son olarak, bir kişinin profiline bakarken de "Arkadaş listeme ekle" linkine basarak aynı adımları izleyebilirsiniz. Eğer listenize eklemek istediğiniz kişilerin soyadını veya E-posta' sını bilmiyor iseniz, onlara arkadaşlık teklifinde bulunmadan önce mesaj gönderip kendinizi tanıtabilir ve arkadaş olabilirsiniz. Kısa bir öneri: Eğer Yonja'da birçok yeni arkadaş edinmek istiyor iseniz, öncelikle varolan arkadaşlarınızı davet ederek arkadaş network'ünüzü genişletmelisiniz.

S: Arkadaş olabilmek için arkadaşlık talebini nasıl onaylarım?
C: Herhangi bir kişinin networküne arkadaş olarak eklenme talebi alırsanız ana sayfanızdaki "Uyarılar:" bölümü ile haberdar edileceksiniz. Bu talebi "Kabul Et" e basarak kabul edebilir; "Reddet" e basarak reddedebilirsiniz.

S: Bir arkadaşı nasıl silerim?
C: Ana sayfanızdaki "Tüm arkadaşlarımı göster" e basınız. Açılan sayfada arkadaşınızın resminin altındaki "Sil" e basınız.

S: Kaç adet arkadaşım olabilir
C: Ne kadar arkadaşınız olsun istiyorsanız o kadar arkadaşınız olabilir.

Mesajlar

S: Bir kişiye nasıl mesaj gönderirim?
C: Herhangi bir kişiye mesaj gönderebilmek için bu kişinin profiline giderek "Mesaj Gönder" e basınız.

S: Mesajlarimi okuyamiyorum ya da mesaj gonderemiyorum. Neden?
C:

Eğer Mesajlara erişmek için E-posta adresinizi teyid etmeniz gerektiği yönünde bir mesaj görüyorsanız bu demektir ki ya henüz E-posta adresinizi teyit etmemişsiniz ya da Yonja kullandığınız adresin geçersiz olduğunu tespit etti. Teyit için "E-posta adresinizi teyid için lütfen tıklayınız." linkini kullanabilirsiniz. Sonra E-posta adresinize gönderilen teyid kodunu giriniz. Eğer teyid kodunuzu almadıysanız, kendinize yeni teyit kodu göndertmek için "Eğer teyid kodunuzu bilmiyorsanız lütfen buraya tıklayarak kendinize tekrar göndertiniz." linkine tıklayınız.

Lütfen unutmayınız, zaman zaman yoğun kullanım esnasında teyit kodunuzun ulaşması birkaç saat sürebilir.

S: Bir kişiye sürekli mesaj gönderiyorum ama sanırım mesajlarımı almıyor ya da bana cevap yazmıyor
C: Bu kişi, sizin kendilerine mesaj yollamanızı bloklamış olabilir. Eğer bir kişi mesajlarınızı bloklamayı seçmiş ise, artık mesajlarınızı ya da gönderdiğiniz hiçbirşeyi almayacaktır. Bu kişinin gizliliğini korumak için, bu şekilde konumlandırıldığınıza dair haberdar edilmeyeceksiniz.

S: Kişilerin bana mesaj göndermelerini nasıl bloklayabilirim?
C:

Eger bir kişiden mesaj aldıysanız ve gelecekte size mesaj göndermelerini bloke etmek isterseniz bunu "Blokla" özelliğimiz ile yapabilirsiniz.

Herhangi bir kişinin size mesaj gönderebiliyor olmasını bloke etmek için bu kişilerin profil sayfalarındaki "Blokla" düğmesine basınız. Bu opsiyonu kullanarak bu kişiyi Bloke Edilmiş Kullanıcılar sayfanıza eklemiş olursunuz. Bu sayfayı görüntüleyebilmek için Ana Sayfanızdaki Blokladıklarım'a tıklayabilirsiniz. Bu sayfadaki kişiler size mesaj gönderemiyeceklerdir. Size gönderdikleri her mesaj görmezlikten gelinecek ve size iletilmeyecekdir.

Şunu aklınızda bulundurunuz ki sizin gizliliğinizi korumak için, bloke edilmiş kişiler bloke edildiklerine dair bilgilendirilmeyecekler. Sadece size gönderdikleri mesajlar iletilmeyecekdir. Eğer bu kişilerden tekrar mesaj almak istiyorsanız bu kişileri Blokladıklarım sayfanızdan silebilirsiniz.

S: Yolladığım mesajların kaydını nasıl tutarım?
C: Mesaj yollarken "Mesajı gönderilenler dosyasına kaydet" kutucuğunu işaretlediğinizden emin olunuz.

S: Mesajlarımı "Mesaj Merkezi" nde ne kadar süre ile kaydını tutabilirim?
C: Mesajlarınızın kaydını 30 gün tutabilirsiniz. 30 günden sonra silinmeye tabidirler.

S: Mesaj Merkezimde kaç adet mesaj saklayabilirim?
C: Eğer "Gold Üye" iseniz, gelen mesajlar kutunuzda 150 mesaj ve giden mesajlar kutunuzda 50 mesaj saklayabilirsiniz. Eğer "Standart Üye" iseniz gelen mesajlar kutunuzda 80 mesaj ve giden mesajlar kutunuzda 20 mesaj saklayabilirsiniz.

S: Bir arkadaşım Yonja hesabını iptal ederse veya Yonja'dan çıkartılırsa onun mesajlarına ne olur?
C: Yonja hesaplarını iptal eden ya da Yonja'dan çıkartılan tüm üyelerden gelen ve bu üyelere gönderilen mesajlar silinir.

S: Günde en fazla kaç mesaj gönderebilirim?
C: Eğer "Gold Üye" iseniz, sınırsız mesaj gönderebilirsiniz. Eğer "Standart Üye" iseniz günde 100 adete kadar mesaj gönderebilirsiniz.

S: Türkiye'de saat gece yarısı 12:00'yi geçti. Yeni bir gün başladı. Neden hala günlük 100 mesaj kuralına tabiyim
C: Bizim sistem yenileme zamanımız gece yarısı 12:00 değildir. Türkiye saati ile sabah 6:00'dır.

Yorumlar

S: Yorumlar nelerdir?
C:

Yorumlar, arkadaşlarınızın sizin için yazdıkları kısa anılar, kısa hikayeler, yorumlar, söylemler olabilirler. Ana sayfanızda hakkınızdaki yorumların görünmelerini istiyor iseniz onaylayınız. Yalnız unutmayın ki size yazılan yorumlar üzerinde değişiklik yapamazsınız. Ya yorumun tamamını kabul edebilirsiniz ya da tamamen reddedebilirsiniz.

Uyarı: Eğer bir arkadaşınıza yorum yazarsanız ve bu arkadaşınız da bu yazmış olduğunuz yorumu onaylarsa, yorumla ilgili tüm haklar bu arkadaşınıza geçecektir. Bir başka deyişle daha sonra bu yorumu silmek isterseniz siz silemezsiniz. Yalnızca arkadaşınız silebilir.

S: Bir yorumu nasıl onaylarım?
C: Herhangi bir kişiden yorum ekleme talebi alırsanız ana sayfanızdaki "Uyarılar:" bölümü ile haberdar edileceksiniz. Bu talebi "Kabul Et" e basarak kabul edebilir; "Reddet" e basarak reddedebilirsiniz.

S: Bir yorumu kabul edersem, fikrimi daha sonra değiştirebilir miyim?
C: Evet. "Mesaj Merkezi" nizin altındaki "Yorumlar" a gidiniz. Her yorumun sağ tarafında silme linki bulunmaktadır.

S: Nasıl yorum eklerim?
C: Bir arkadaşınızın profiline yorum eklemek için, arkadaşınızın ana sayfasındaki "Yorum ekle" ye basınız. Eğer yorumunuz onaylanırsa, arkadaşınızın sayfasında belirecektir.

S: Yorumlarımda nelerden bahsedebilirim?
C: Komik bir hikaye anlatabilir veya yaptıkları iyi şeylerden bahsedebilirsiniz. Başkalarının arkadaşınızı gerçekten tanımalarını sağlayabilirsiniz.

S: Neden arkadaşlarımın hakkımda yorum yapmasını isteyeyim?
C: Sizi arkadaşlarınızdan daha iyi kim tanıyabilir? Arkadaşlarınızın size yorum yapmasını sağlayarak onların hakkınızdaki perspektiflerini öğrenebilirsiniz.

Blog

S: Yonja Blog Nedir?
C:

Blog (web log un kısa adı) web'e dair sevdiğiniz şeyleri basit ve kullanışlı bir stil ile yayınlama yeridir. Bir blog, hayat hakkındaki o anki düşünceleriniz, tecrübelerinizin günlüğü, herhangi bir konudaki güncel yorumunuz, diğer kişilere bilgi verebileceğiniz bir yer, bir aile bülteni, ya da olmasını istediğiniz ne ise o olabilir.

S: Yonja Blog'umda ne tür bir içeriğe müsade edilmez?
C: Yonja Blog'ta kullanacağınız seviyesiz içerik, Yonja servis kurallarına tabidir. Yonja, servis kuralları ihlal edildiği takdirde, içeriği ya da blogu, hatta ilişkin Yonja hesabını iptal etme haklarını elinde bulundurmaktadır.

S: Bir blog'u nasıl ekler, düzenler ya da silerim?
C: Yonja'ya giriş yaptıktan sonra, ana sayfanızda sol tarafta yer alan mesaj merkezinizin altında Yonja Blog panelini göreceksiniz. "Blog ekleyin" e tıklayarak "Blog Ekleme Sayfasi" nı açabilirsiniz. Başlık eklemek gerekli bir koşuldur. İçerik girişinizi tamamladıktan sonra, "Kaydet" e basınız. Eğer kaydetmek istemiyorsanız ve sayfayı terketmek istiyorsanız "Vazgeç" e basınız. Her iki durumda da "Blogları" sayfanıza gideceksiniz. Başka bir blog eklemek için, "Yeni bir blog eklemek için buraya tıklayınız." kelimesindeki linke tıklayınız. Daha önce kaydedilmiş bir blogu düzenlemek için sözkonusu blogun altındaki "Düzenle" linkine tıklayınız. Daha önce kaydedilmiş bir blogu silmek için, sözkonusu blogun altındaki "Sil" linkine tıklayınız.

S: Bloglarımı nasıl görüntüleyebilirim?
C: Bloglarınızı görmek istediğinizde, ana sayfanızda Yonja Blog panelinin altındaki "Benim Bloglarım" a tıklayınız. Ya da ana sayfanızda sağ tarafta "Profilim" bölümünün altında "Profilimi göster" e tıklayınız. Sayfanın aşağı kısmında bloglarınızı görebilirsiniz. "Hepsini Gör" ün yanında parantez içinde kırmızı renkte bir rakam göreceksiniz. Bu rakam, o anda sistemde bulunan toplam blog sayınızı göstermektedir.

S: Bir kaç dakika önce bir blog ekledim. Ancak hala sayfamda yeralmadı. Neden?
C: Unutmayınız ki, sistemin blog girişinizi aktive etmesi biraz zaman alabilmektedir

Muhtelif

S: Yonja sadece Türkçe olarak mı kullanılabilir?
C: Hayır. Yonja'nın hem Türkçe, hem de İngilizce versiyonu bulunmaktadır. Giriş sayfasının ya da ana sayfanızın en altında yeralan dil seçeneklerinden, size uygun olanını seçebilirsiniz.

S: "Şikayet et" ne içindir?
C: Eğer bir kimse size hakaret edici davranışlarda bulunuyor ise ya da profiller arasında gezinirken resim politikamızla uyuşmayan profillerin varlığını tespit ederseniz bu kişileri "Şikayet et" e basarak bize şikayet edebilirsiniz.

S: Bazı profil resimlerinde altın yıldız ikonu görüyorum. Benim profilimde neden görünmüyor?
C:

Bu özelliği kullanabilmek için Gold Üye olmak gerekmektedir.

Yonja'ya giriş yaptıktan sonra ana sayfanızda "Profilimi Düzenle" linkine tıklayınız. Sayfanın en altında "Yonja Profil Fotoğrafımın yanında bir Altin Yıldız gösterilsin istiyorum. (Sadece Yonja Gold üyelerinin fotoğraflarının yanında Altın Yıldız gösterilir.)" seçeneğinin başındaki kutucuğu işaretlerseniz altın yıldız işaretini görünecek şekilde ayarlamış olursunuz.

S: Ne tür arama çeşitleri bulunmaktadır?
C:

İhtiyaçlarınıza ve üyelik statünüze bağlı olarak değişen arama seçeneklerimiz bulunmaktadır.

"Arama" size kişileri 'Cinsiyet', 'Durum', 'İlgilendiği' ve 'Yaş Aralığı' ile eş anlı arama imkanı verir.

"Kişi Arama" size Yonja'daki arkadaşlarınızı 'E-posta' veya 'Ad ve Soyad' bilgileri ile arama imkanı verir.

"İlgi Alanı Arama" size 'Spesifik ilgi Alanı' araması yapabilme imkanı verir.

"Detaylı Arama", "Gold Üyeler" e kişileri 'Cinsiyet', 'Durum', 'İlgilendiği', 'Yaş Aralığı', 'Şehir', 'Okul', 'Şirket', 'Favori Takım', 'İlgi Alanı', ve 'Meslek' ile eş anlı arama imkanı verir.

S: Yonja'da kaç tür farklı üyelik opsiyonu bulunmaktadır?
C: Yonja'da iki farklı üyelik opsiyonu bulunmaktadır. Ya "Standart Üye" ya da "Gold Üye" olabilirsiniz.

S: "Gold Üye" olmanın avantajları nelerdir?
C:

- Hergün sınırsız mesaj gönderebilme imkanı
- Gelişmiş ve detaylı arama sonuçları ile daha çok kişi bulabilme imkanı.   ('Cinsiyet', 'Durum', İlgilendiği', 'Yaş Aralığı', 'Şehir', 'Okul', 'Şirket', 'Favori Takım',   'İlgi Alanı', ve 'Meslek')
- Diğer üyelere göz kırpabilme ve size göz kırpan üyeleri görüntüleyebilme imkanı
- Gizlice beğendiğiniz üyeleri kendi gizli Çarpıldıklarım listenize ekleyebilme imkanı.   (Eğer sizin çarpıldığınız kişi(ler) de sizi kendi listesine eklerse, Yonja otomatik   olarak iki tarafı da bilgilendirir.)
- Hangi üyelerin online olduklarını görebilme imkanı
- 5 yerine 20 resim koyabilme imkanı
- 48 saat içerisinde yanıt veren teknik hizmet imkanı
- Dosyalarınızda daha fazla mesaj saklayabilme imkanı
- Yonja Haftanın (veya VIP) üyesi olabilme imkanı. Yonja Haftanın (veya VIP) üyesi   olarak seçtiğiniz kişilerin dikkatini çekebilirsiniz ve onların Yonja sayfalarında   gözükürsünüz

S: Neden göz kırpmak isteyeyim?
C: Bu özelliği kullanabilmek için Gold Üye olmak gerekmektedir. Göz kırpmak başka kişileri daha iyi tanımak istediğinizi belirtebilmek için harika bir yoldur. Flört etmek için tasarlanmıştır. Az önce online gördüğünüz kişiye ne yazacağınızı bilmiyorsanız, şimdi sadece göz kırpabilirsiniz. Unutmayın! Bazen bir kez göz kırpmak binlerce kelimeye bedeldir.

S: Neden Çarpıldıklarım Listesi yaratmak isteyeyim?
C: Bu özelliği kullanabilmek için Gold Üye olmak gerekmektedir. Yonja sayesinde gizlice beğendiğiniz kişileri Çarpıldıklarım listenize ekleyebilirsiniz. Gizlice beğendiğiniz 10 kişiyi bu listeye ekleyebilirsiniz. Eğer sizin çarpıldığınız kişi(ler) de sizi kendi listesine eklerse, Yonja otomatik olarak iki tarafı da bilgilendirir. E-posta hesabınıza bir mesaj gönderilir. Ayrıca ortak çarpıldığınız kişinin fotoğrafının yanında bir sembolü gözükür. İyi çarpılmalar!

Eğer sorularınız yukarıda yanıtlanmamış ise, lütfen "Bize Ulaşın" sayfamızdan bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

 
 
Bize Ulaşın |  Yardım |  Servis Kullanım Kuralları     
Copyright © 2013 Yonja, Inc. Her hakkı saklıdır. Yonja bir Yonja Media Group servisidir.